You are here:

Özgeçmişim

İ.T.Ü.İşletme Mühendisliği mezunuyum. Yaklaşık 18 yıldır satış&pazarlama işiyle uğraşıyorum.

1999 yılında Aygaz’ın satış grubunda işe başladım ve toplam 5 yıl hem satış hem de pazarlama gruplarında çalıştım.

2005 yılında Bpgaz’ın satış grubuna geçerek saha müdürü ve bölge satış müdürü olarak  Anadolu’da geniş bir coğrafyada çalıştım.

Bpgaz sonrasında Turkuaz Petrol’de LPG Satış Pazarlama Müdürü olarak yer alarak otogaz sisteminin kuruluşuna katkıda bulundum. Aynı zamanda Endüstriyel Satışlar Müdürlüğünü yürüttüm.

LPG sektöründeki daralma nedeni ile sektör değiştirme kararı alarak Belgin Madeni Yağlar A.Ş.de Motor Yağları Satış Müdürü olarak çalışmaya başladım.

Daha sonra Castrol’de  Distribütör Satış Müdürü ve Borpower’da Satış Pazarlama Müdürü olarak görev aldım

Üç farklı sektörde yüzlerce bayi ile çalışmış onlarca yeni bayilik oluşturdum. Yeni bayilik yapılanması için yüzlerce görüşme yaptım. Bu çalışmalar bana mesleki deneyimin yanı sıra Anadolu iş yaşamını, tüccar ve esnaflarını tanıma ve anlama fırsatı kazandırmıştır.

Üç farklı sektörde ve marka gücü olan ve olmayan şirketlerin satış faaliyetini yürütmekten dolayı satış ve bayi kanalı yönetiminin farklı Pazar şartlarında aldığı şekilleri gözlemleyerek  en önemlisi bu şartlarda satış mücadelesi verdim.

Mesleki olarak ilgi alanım marka gücü olmayan/Pazar payı küçük şirketlerin markalaşma stratejilerine paralel olarak satış/bayi kanalının organizasyonudur.

Satış deneyiminin yanı sıra stratejik pazarlama ve marka yönetimine odaklanarak bu konularda da  uzmanlaştım.  2004 yılından beri marka yönetimi konusunda ki  makalelerim  www.marketingturkiye.com ve www.markam.biz sitelerinde yayımlanmaktadır.

2012 yılında, Sn. Murat Şaylan'ın teşviki ile benim için sadece bir iş değil aynı zamanda hobi olan pazarlama ve marka yönetimi konusunda danışmanlığa başlama kararı aldım.

Not;Mesleki yaşantımda iki üstadımın büyük yeri vardır. Marka danışmanı Güven Borça beni marka yönetimi ile tanıştırarak bütün mesleki yaşantıma yön verdi. Diğer üstadım Pazarlama danışmanı Murat Şaylan ise beni pazarlama danışmanlığı için teşvik ederek ve cesaretlendirerek bu işe başlamama vesile oldu. Şu anda karşınıza bir pazarlama danışmanı olarak çıkıyorsam bunda Murat Bey'in de çok önemli bir katkısı vardır. Buradan her iki üstadıma teşekkürlerimi bir borç bilirim.